Partner Dergisi

Mart-Nisan 2009 Sayı:19

Partner Dergisi 2009 1 EKİNOXPartner Dergisi 2009 EKİNOXToner Dolumunda Ekinox Teknolojisi

Tüketicilerin sıklıkla başvurdugu toner dolum işlemi için Ekinox teknoloji,Ekinox ve Nox markaları ile ürettigi ve orjinale en yakın sonucu veren Toner Dolum makinelerini kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda; iyi teknik donanım, kaliteli malzeme ve titiz işçilik esaslarına uygunluk gözetilerek dolumları gerçekleştirilen kartuşların, orjinal kartuşlara yakın kalitede baskı sonucu verdiği görülüyor. Son yıllarda da dolum kartuş kullanmak isteyen kişi veya kurumlar, kaliteli sonuçlar için bu konuda profesyonel hizmet veren işletmelere yöneliyor.Bugün, kartuş dolum sektörünün ürün tedarikçilerinden biri olan Ekinox Teknoloji, kurum ve kişilerin tercih ettiği, kalitesine güvendiği işletmeler arasında yeralıyor. Ürünlerini “ekinox” ve “nox” markası ile üreten Ekinox Teknoloji 700 m2 kapalı alanda hizmet veriyor. Dinamik ekibiyle birlikte çok daha verimli, çok daha üretken olabilmek için teknolojiyi takip ederek kendini ve ürünlerini yeniliyor.

Şu an Antalya’da hizmet veren firmanın kurucusu Özkan Öztaş, makinelerin tamamının kendi bünyelerindeki AR-GE departmanı tarafından tasarlandığını, her bir makine parçasını bireysel kullanıcıların ihtiyacı doğrultusunda geliştirdiklerini belirtiyor. Bunun yanı sıra yeni teknolojilere ulaşmak için çalışırken “Toplam Kalite Yönetimi'' faaliyetleri ile kaliteden ödün vermeden üretim gerçekleştirdiklerinin de altını çizerek şu ifadelerde bulunuyor: Kartuş Dolum sektörünün ürün tedarikçisi olarak ürettiği yepyeni teknolojilerle farkını ortaya koyan ve yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapan Ekinox Teknoloji, katıldığı yurt dışı fuarlarında bir Türk markasını daha uluslararası piyasaya tanıtmaktan ve sunmaktan onur duymaktadır.

Kartuş dolumu ile ilgili sürdürdükleri uzun soluklu çalışmaların bir yenisini daha çok yakında farklı ürünler ve farklı çözümlerle sektöre sunulacağının da müjdesini veren Öztaş, Bunlardan biri de halen AR-GE çalışmaları sürdürülen ve önümüzdeki aylarda Türkiye ve dünya piyasasına sunulmaya hazırlanan “Ekinox Toner Dolum Makinesi” ve 'Toner Temizleme Makineleri ''oldugunu belirtiyor.

Firma sahibi Özkan Öztaş, patentli tüm makine modellerinin her birinin; kartuş dolumunda zamandan, emekten ve maliyetten tasarruf ettirirken; müşteri memnuniyeti esasına göre üretim gerçekleştirdiklerini söylüyor.Tüm bunlara ek olarak ülke ekonomisine sağlanan katkı oluşturulan istihtamla orantılı olarak artığını da sözlerine eklemekte, yurt içinde ve yurt dışında birçok kişiye yeni bir iş, birçok firmaya da ek bir iş imkanı sunduklarını ifade ediyor.

Öztaş, Ekinox Teknoloji’nin ürünleri ile ilgili olarak ürettikleri her makinenin; ergonomik tasarımlı, kolay kullanımlı olduğunu hatta dolum sektörünü bilmeyen kişilerin dahi kolay kullanabileceğini, isteklerine göre tüm ayarların pratik olarak değiştirrecekleri bir dizaynda olduğunu sözlerine ekliyor.

Ülkemizde ve dünyada dolum sektöründe profesyonel olarak çalışan firmalara, farklı tasarımlarıyla dolum makinalarını ve ekipmanlarını üreten Ekinox, “Kalite sorumluluk ister” sloganı ile hareket ediyor. Satış sonrası hizmetin devamlılığını sağlamayı kendisine misyon edinerek çalışmalarını sürdüren firma, aynı zamanda her geçen gün büyümeyi sürdürdürürken yeni ürün araştırma geliştirme çalışmalarıylada kendini yenilemeye devam ediyor.