Recycler Trade Magazine

Kasım 2009 Sayı:201Recycler Magazıne 2009 Sayı 201 EKİNOXRecycler Magazıne 2009 Sayı 201 2 EKİNOX


Ekinox yeni Toner kartuş temizleme makinesini piyasaya çıkardı.

Ekinox yeni makinesini daha temiz çevre, temiz dolum, temiz hava çözüm olarak, hem de daha uygun maliyetli, ses seviyesi düşük ve yüksek performansı ile piyasaya sunuyor.

Şirket sahibi Özkan Öztaş,-bu yeni makinemiz EX-TN 101 toner temizleme , neredeyse bakım gerektirmeyen hali ile iç piyasada büyük bir yenilik olarak hızlıca yayılmaya başladı dedi.

Toner tozunun temizliği esnasında en çok dikkat çeken nokta kuşkusuz toner tozunun sağlık açısından tehlikeli olmaması için dağılmaması . Bu gerçekten zor bir durum çünkü , toner tozları 0,2 mikrondan küçük yani sigara dumanı ile aynı incelikte. Bunun sağlıklı olması için ise Hepa filtreler kullanılmakta

Ama Ekinox hepa filtrenin maliyetini ve bu maliyetten dolayı kazancın ne kadar düştüğünü biliyordu. Şirketin üretim ve Teknik ekip müdürü Fatih Kırca ise -‘’bizim teknik ekibimiz 1 yılı aşkın süredir, çok verimli, güvenli ve bakım gerektirmeyen bir sistem’’ üzerinde çalışmaktaydı .Biz neleri başarmamız lazım diye düşünürken listede, çok iyi vakumu olmalı ama çok ses yapmamalı, makine yer değiştirmesi gerektiğinde bu kolayca yapılabilmeli ve toner tozunun biriktiği kova kolay sökülebilmeli ve hareketli olmalı…diye uzayan bir liste.

Pazarlama ve Reklam Müdürü Tülay Öztaş,-yapılan testlerden sonra artık makine seri üretime gireceği zaman gövde rengine karar vermek kalmıştı, parlak sarı renginde karar kıldık, zaten toner tozu yeterince koyuydu ve makinenin çalışma esnasında ne kadar kirlendiğini (aslında kirlenmediğini) göstermek içinde krem beyaz ile kombine yaptık. İlk makineyi bodrum katında atölyesi bulunan bir müşterimize kurduğumuzda çalışanlar bu farklı renk ile burası da renklendi diye sevindiklerinde bizde doğru rengi bulduğumuza emin olduk dedi Tülay hanım.

Uzun soluklu filtreler makinenin çok uzun süre bakımsız kullanılmasını sağlayacak. Günlük 6 saat kullanımdan hesaplarsak, filtreler 8 yıl kullanılabilinecek bu da ortalama 120.000 kartuş doluşuna denk geliyor. Eğer filtreler dolduysa, ünite de yer alan manometreler ile bunu tespit ederek jet pulse sistemi ile temizlik yapılıyor ve filtreler ilk günkü gibi oluyorlar.

Şirketin Dış Ticaret müdürü Bayan Şahin,-bir ürün piyasaya yeni çıkıyorsa , günümüz ekonomisinde başarının ilk adımı iyi fiyattan geçiyor. Global Pazarın aradığı güvenilir, güvenli, uzun ömür, enerji tasarrufu ve iyi kaliteli bir ürün çıkartıp eğer enerji tasarrufu yapamıyorsanız veya bulunduğunuz ortama zarar veriyorsa pazarlama şansınız artık yok. Bunların tümünü eksiksiz yapmazsanız, satamazsınız dedi.

Eğer ben bir şey ürettiysem, uzun soluklu kullanılmayacaksa ve çevreyi kirletecekse, çocuklarımın geleceği için buna asla müsaade etmem diyen Özkan bey son sözü söyledi.