Ekinox dolum makinaları nasıl çalışır

Inkjet kartuş dolum makinaları

Süngerli inkjet kartuşların üzerindeki etiketi çıkardığınızda orjinal dolumun yine iğnelerle yapıldıgını görebilirsiniz.Sıfır yeni kartuşa dolum yapılırken kaç ml mürekkep koyacağınız net olduğu için gramaj kontrolü kolaydır.

Doluma gelen kartuşlarda,kullanıcı aldığı çıktılarda belli bir renkten kullandığında içindeki mürekkep oranları(ml)farklı olur.Yani kullanıcı sarı ağırlıklı çıktı almışsa sarı renk diğerlerinden daha az olacağı kesindir.Dolayısıyla şırınga ile yaptığınız dolumlarda üç rengin oranını yakalamanız mümkün değildir.Ayrıca şırınga ile fazla mürekkep doldurduğunuzda nozzle kısmında basınç değişeceginden hiç yazmama veya kötü yazma problemi ile karşılaşırsınız.

Ekinox inkjet kartuş dolum makinaları sensörlü iğne kullanarak kartuşun içindeki mürekkep oranına göre dolum yaparak,gramaj ayarını orjinal dolumdaki gibi eşit seviyede ve gerektiği kadar dolum yaparak en iyi sonucu almanızı sağlar.

Ayrıca sensörlü iğneler sayesinde hangi kartuşa kaç ml mürekkep koymak gerektiğine makina otomatik olarak karar verir.Sizin bilmenize gerek kalmaz.

Toner dolum makinaları

Toner kartuşunu dolum yapmadan önce en iyi ve hızlı temizleme yöntemi düşük basınçlı hava tutarak temizlemektir,fakat bu işlemi yaparken toner tozu tüm ortamın ve nefes aldığınız havanın kimyasal toner tozu ile kirlenmesi demektir.

Toner tozunun partükül büyüklüğü 0,02 microndur.Sigara dumanı ile aynı boyuttadır.Bu yüzden hiç bir filtre bu tozu tutmaya yetmez.Piyasadaki tüm filtreler 0,10 micron dur,araç filtreleride dahil .Bu yüzden evdeki elektrik süpürgesini kullandıktan sonra güneş ışığı vurdugunda üçuşan tozları görürüz.

Toner kartuşunu temizleme esnasında çıkan toner tozunu ve nefes aldığınız havanın temizlenmesini Ekinox toner temizleme makinası vakum yaparak kendi içine hapseder ve atık kovasında biriktirir.Makinada kullanılan filtreler çok uzun ömürlü olup 0,01 micron geçirgenliğe sahiptir.Bu filtreler toner tozu için özel olarak avrupa normlarında üretilerek almanyadan ithal edilmektedir.